Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

NIRA NISE W FINALE ELIMINACJI

Warszawski zespół Nira Nise wystąpi w finale eliminacji Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2023. W dniu 30 czerwca jury w składzie Piotr Metz, Zbigniew Krzywański oraz Michał Wiraszko zakwalifikowało zespół do finałowej dziesiątki naszego festiwalu.

Nira Nise (wymawiane dokładnie tak, jak się pisze!) to grungowy zespół założony w 2018 roku przez wokalistkę i gitarzystkę Nirę Wasik. Warszawska formacja inspiruje się głównie zakurzoną już sceną Seattle (Nirvana czy Alice in Chains) i punkowymi grupami z żeńskimi wokalami, takimi jak Hole czy The Distillers. Krzyczane wokale, proste riffy i podarte rajstopy to nieodłączne elementy ich koncertów!

Nira Nise – Blame is mine

W 2018 r. zespół nagrał garażową EP “House on a tree”. W tym roku ukazały się single: “Blame is mine” i “Ugly places”, które stanowią zapowiedź nadchodzącego debiutanckiego albumu zespołu. Energia i charyzma, jaką Nira Nise prezentuje na scenie jest dowodem na to, że grunge żyje i dobrze ro(c)kuje na przyszłość!

Skład:
Nira Wasik – wokal/gitara elektryczna
Paweł “Vincent Red” Rutkowski – gitara basowa
Konrad Plichta “Szklana” – perkusja
Łukasz Łopatowicz – gitara elektryczna

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 20 lipca 2023 roku. Początek finału eliminacji, podczas których wystąpi Nira Nise godzina: 16:30.

Skip to content