Przed nami druga edycja festiwalu “Połczyn FEST. Festiwal Ulicy”. Wydarzenie jakiego nie znajdziecie na mapie naszego kraju. Tradycyjne święto chmielu połączone ze świętem dobrej muzyki powodują, że jest to najbardziej klimatyczny festiwal na Pomorzu Zachodnim. Gwiazdami tegorocznej edycji festiwalu są zespoły KULT oraz Raz, Dwa, Trzy, ale to nie jedyne muzyczne niespodzianki jakich doświadczycie podczas trzech dni naszego festiwalu. Dlatego rezerwujcie już wolne terminy pomiędzy 08-10 lipca 2022 roku i przyjeżdżajcie Połczyna-Zdroju!

Nazwa festiwalu nawiązuje do niezwykłej w skali całego kraju “Magicznej Ulicy Parasoli” złożonej z ponad 500. kolorowych parasolek zainstalowanych nad historycznym deptakiem spacerowym w centrum miasta. Areną wydarzenia jest przepiękny Park Zdrojowy, zaś miejscem koncertowym Amfiteatr Miejski im. Stanisława Moniuszki mogący pomieścić ponad 2000 tys. widzów. Organizatorem wydarzenia jest połczyńskie Centrum Kultury, Gmina Połczyn-Zdrój, a sponsorami tytularnymi są Hurmak Polska Sp. z o.o. oraz Browar Połczyn- Zdrój Sp. z o.o.

Organizacja święta chmielu właśnie w połczyńskim kurorcie to nie przypadek, wystarczy zauważyć, że tradycje piwowarskie sięgają tutaj początku XIX wieku. W 1825 roku założony został działający do dziś Browar. Do naszej miejscowości przyjadą także małe browary kraftowe i piwa rzemieślnicze, będzie to zatem doskonała okazja do degustacji różnych odmian złocistego napoju, jak również wyśmienitych produktów regionalnych pochodzących z Pomorza Zachodniego oraz naszej chluby, czyli Szwajcarii Połczyńskiej.

Tradycją naszego festiwalu jest przegląd zespołów debiutujących na polskiej scenie muzycznej, które będą walczyły o atrakcyjne nagrody finansowe i możliwość zagrania przed gwiazdami w połczyńskim amfiteatrze. Nie chcemy rezygnować z promocji talentów, dlatego  w dniu 25 czerwca w Połczynie-Zdroju organizujemy eliminacje do głównego festiwalu. Laureaci eliminacji zagrają w koncertach wraz z gwiazdami w dniach 8-10 lipca 2022 roku w połczyńskim amfiteatrze.

Zespoły, które dostaną się na finałową scenę powalczą o sławę i atrakcyjne nagrody finansowe ufundowane przez Browar Połczyn-Zdrój. Najlepszy zespół otrzyma premię finansową w wysokości 3000 zł, drugi zespół 1500 zł, a trzeci 1000 zł. Zespoły otrzymają także zwroty kosztów dojazdu.

PROGRAM AKTUALNOŚCI ZESPOŁY ELIMINACJE