Przed nami pierwsza edycja festiwalu “Połczyn. Festiwal Ulicy”. Rezerwujcie wolne terminy pomiędzy 22-24 lipca 2021 roku i na tydzień przed Pol’and’Rock Festival, w drodze na największy festiwal rockowy na świecie, odwiedźcie Połczynie-Zdroju (odległość 60 km), aby wziąć udział w równie klimatycznym i pełnym muzycznych wrażeń festiwalu.

Nazwa naszego festiwalu nawiązuje do niezwykłej w skali całego kraju “Magicznej Ulicy Parasoli” złożonej z ponad 500. kolorowych parasolek zainstalowanych nad historycznym deptakiem spacerowym. Organizatorem wydarzenia jest połczyńskie Centrum Kultury, a sponsorem tytularnym Browar Połczyn- Zdrój Sp. z o.o.

Tak jak wyjątkową jest ulica parasoli, podobnie wyjątkowy jest nasz festiwal. Muzyka łagodzi obyczaje i łączy ludzi. Dlatego jesteśmy otwarci na różne poszukiwania i doświadczenia muzyczne. Zapraszamy do nas zespoły rockowe, alternatywne, folkowe, reggae i klezmerskie. Zespoły, które zgłoszą chęć zagrania na festiwalu będą uczestniczyły w eliminacjach. Organizator może także udzielić dzikiej karty. W finałowym koncercie wystąpią trzy zespoły wraz z gwiazdą festiwalu jaką jest ZALEWSKI.

Obecnie Zalewski promuje swój najnowszy album ZABAWA. To przemyślenia 35-letniego mężczyzny, nad którego głową zawisł cień i mimo to – a może właśnie dlatego – gra, śpiewa i tańczy. Na przekór czasom, ale nie ludziom wbrew.

Zespoły, które dostaną się na finałową scenę powalczą o sławę i atrakcyjne nagrody finansowe ufundowane przez Browar Połczyn-Zdrój. Najlepszy zespół otrzyma premię finansową w wysokości 5000 zł, drugi zespół 1000 zł, a trzeci 500 zł.

Organizator pokrywa koszty zakwaterowania zespołów, zaś sponsor przygotuje piwne upominki dla wszystkich ekip.