Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2023

Przed nami trzecia edycja festiwalu “Połczyn FEST. Festiwal Ulicy”. Wydarzenie jakiego nie znajdziecie na mapie naszego kraju. Tradycyjne święto chmielu połączone ze świętem dobrej muzyki, w wyjątkowym otoczeniu Szwajcarii Połczyńskiej powodują, że jest to najbardziej klimatyczny festiwal na Pomorzu Zachodnim.

Nazwa festiwalu nawiązuje do niezwykłej w skali całego kraju “Magicznej Ulicy Parasoli” złożonej z ponad 500. kolorowych parasolek zainstalowanych nad historycznym deptakiem spacerowym w centrum miasta. Areną wydarzenia jest przepiękny Park Zdrojowy, zaś miejscem koncertowym Amfiteatr Miejski im. Stanisława Moniuszki mogący pomieścić ponad 1800 tys. widzów. Organizatorem wydarzenia jest połczyńskie Centrum Kultury oraz Gmina Połczyn-Zdrój.

Organizacja święta chmielu właśnie w połczyńskim kurorcie to nie przypadek, wystarczy zauważyć, że tradycje piwowarskie sięgają tutaj początku XIX wieku. W 1825 roku założony został działający do dziś Browar. Do naszej miejscowości przyjadą także małe browary kraftowe i rzemieślnicze, jak również wystawcy i producenci wyśmienitych produktów regionalnych pochodzących z Pomorza Zachodniego oraz naszej chluby, czyli Szwajcarii Połczyńskiej.

Tradycją naszego festiwalu jest przegląd zespołów debiutujących na polskiej scenie muzycznej, które będą walczyły o atrakcyjne nagrody finansowe i możliwość zagrania przed gwiazdami w połczyńskim amfiteatrze. Nie chcemy rezygnować z promocji talentów, dlatego w dniu 20 lipca w przeddzień naszego festiwalu organizujemy eliminacje. Laureaci eliminacji zagrają w koncertach wraz z gwiazdami w dniach 21-23 lipca 2023 roku w połczyńskim amfiteatrze.

Zespoły, które dostaną się na finałową scenę powalczą o sławę i atrakcyjne nagrody finansowe ufundowane przez Browar Połczyn-Zdrój. Najlepszy zespół otrzyma premię finansową w wysokości 3000 zł, drugi zespół 1500 zł, a trzeci 1200 zł.

Skip to content