Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

HÜRMAK Plastik Otomotiv Makine Imalat Sanayi A.S. to jeden z liderów Tureckiego przemysłu tworzyw sztucznych od czasu założenia firmy w roku 1969. Wtryskarki wyprodukowane przez Hürmak sprawdziły się już wielokrotnie i umocniły swoją pozycję na rynku jako maszyny solidne i wytrzymałe.

www.hurmak.pl

ATF sp. z o.o. sp.k. w branży zagospodarowania odpadów działa od 1997 roku, wcześniej pod nazwą PHU EKO FIUK sp.k.

Jest to firma rodzinna, zbudowana wyłącznie w oparciu o polski kapitał, zatrudniająca obecnie ponad 150 pracowników. 20 lat działalności w branży gospodarki odpadami i ciągły rozwój pozwoliły firmie zdobyć cenne doświadczenie.

www.atfpolska.com

Browar Połczyn-Zdrój jest jednym z najstarszych tego typu zakładów w Polsce. Powstał w 1825 roku, kiedy to Herman Fuhrmann wziął od miejscowego bankiera pożyczkę 500 reichstalarów i wykupił browar Seringa. Rodzina Fuhrmannów była właścicielami zakładu aż do końca II wojny światowej. Do tego czasu firma się rozwijała, a dzięki powstałej linii kolejowej połczyńskie piwo mogło być sprzedawane na większym obszarze i cieszyło podniebienia piwoszy na całym Pomorzu. Są świadectwa, że znalazło uznanie także wśród berlińczyków.

Trwałym śladem tamtych czasów jest istniejąca dotychczas w Połczynie-Zdroju prosta, płaska ulica prowadząca do browaru. Powstała ona, kiedy Karl Fuhrmann nakazał przekopać wzgórze, aby jeżdżące zimą ciężarówki nie ulegały wypadkom. Inną ważną dla obecnych mieszkańców miasta pozostałością po tamtych czasach jest także woda płynąca w kranach w mieście. Gdy pod koniec XIX wieku budowano wodociąg, właściciel browaru zezwolił na doprowadzenie do mieszkań wody z ujęcia należącego do zakładu. Z tamtych czasów pochodzi opowieść, że czasami browarnicy się mylili i zamiast wody, na święta puszczali w obieg piwo…

www.browarpolczyn.pl

Sponsorzy

Skip to content