Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

SPONSOR GŁÓWNY:

ATF sp. z o.o. sp.k. w branży zagospodarowania odpadów działa od 1997 roku, wcześniej pod nazwą PHU EKO FIUK sp.k.

Jest to firma rodzinna, zbudowana wyłącznie w oparciu o polski kapitał, zatrudniająca obecnie ponad 150 pracowników. 20 lat działalności w branży gospodarki odpadami i ciągły rozwój pozwoliły firmie zdobyć cenne doświadczenie.

www.atfpolska.com

SPONSOR TYTULARNY:

Browar Połczyn-Zdrój jest jednym z najstarszych tego typu zakładów w Polsce. Powstał w 1825 roku, kiedy to Herman Fuhrmann wziął od miejscowego bankiera pożyczkę 500 reichstalarów i wykupił browar Seringa. Rodzina Fuhrmannów była właścicielami zakładu aż do końca II wojny światowej. Do tego czasu firma się rozwijała, a dzięki powstałej linii kolejowej połczyńskie piwo mogło być sprzedawane na większym obszarze i cieszyło podniebienia piwoszy na całym Pomorzu. Są świadectwa, że znalazło uznanie także wśród berlińczyków.

Trwałym śladem tamtych czasów jest istniejąca dotychczas w Połczynie-Zdroju prosta, płaska ulica prowadząca do browaru. Powstała ona, kiedy Karl Fuhrmann nakazał przekopać wzgórze, aby jeżdżące zimą ciężarówki nie ulegały wypadkom. Inną ważną dla obecnych mieszkańców miasta pozostałością po tamtych czasach jest także woda płynąca w kranach w mieście. Gdy pod koniec XIX wieku budowano wodociąg, właściciel browaru zezwolił na doprowadzenie do mieszkań wody z ujęcia należącego do zakładu. Z tamtych czasów pochodzi opowieść, że czasami browarnicy się mylili i zamiast wody, na święta puszczali w obieg piwo…

www.browarpolczyn.pl

SPONSORZY WSPIERAJĄCY:

Globtank, rodzinna Spółka z Połczyna-Zdroju, specjalizująca się w projektowaniu i budowie zbiorników służących do przechowywania różnego rodzaju cieczy. Zespół Globtanku tworzą wyjątkowe osoby, dzięki którym Globtank stał się jednym z liderów na polskim rynku. Możemy poszczycić się blisko 500 realizacjami zarówno w Polsce jak i zagranicą.

www.globtank.com

Willa Hopferówka to obiekt całoroczny, do której przyjeżdżają goście z kraju jak i zza granicy. Charakteryzuje się przepięknymi stylowymi wnętrzami. Obiekt wybudowany został w 1926 r. Jej największym atutem jest urocze położenie w Parku Zdrojowym w mieście uzdrowiskowym Połczyn-Zdrój. Bezpośredni kontakt z czystym powietrzem i naturą pozwala na wyciszenie, odpoczynek i zrelaksowanie.

Willa zapewnia gwiazdom naszego festiwalu zakwaterowanie.

Wnętrza Hopferówki urządzone w stylu klasycznym – przyjazne i eleganckie zarazem. Obiekt posiada 17 pokoi wyposażonych w węzeł sanitarny, telewizję naziemną, lodówkę. Dla gości willi przygotowana jest jadalnia oraz zapewnione miejsce parkingowe. Na terenie dostępny jest internet Wi-Fi.

W budynku mieści się klimatyzowana restauracja serwująca dania kuchni polskiej. W letnim ogrodzie w towarzystwie śpiewu ptaków można napić się kawy z lokalnej palarni, lub skosztować produkowanego w Połczynie wina Ojcowizna.

W willi mieszczą się gabinety zabiegowe wyposażone w profesjonalny sprzęt umożliwiający naszym gościom skorzystanie z relaksująco- pielęgnacyjnych zabiegów z zakresu odnowy biologicznej.

www.hopferowka.pl

Restauracja Palupe znajduje się w centrum Połczyna-Zdroju, w sąsiedztwie starówki, na Placu Wolności 6. Szef Kuchni Andrzej Dzik czuwa nad każdym szczegółem, aby sprostać wymaganiom Klientów. Przygotowywane przez niego potrawy zaskoczą Cię oryginalnością i niepowtarzalnym smakiem. W menu bogactwo smaków kuchni międzynarodowej spotyka się z tradycyjną kuchnią polską. Gorąco polecamy różne rodzaje polędwic.

W karcie menu znajdują się potrawy na każdy portfel i podniebienie. Serwowana jest również wyjątkową w regionie pizze, na cieście przygotowanym według specjalnej receptury, której w karcie znajdą Państwo, aż 23 rodzaje.

Restauracja jest operatorem technicznym strefy festiwalowej.

www.palupe.pl

Sponsorzy i partnerzy

Skip to content