Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

ZIEMBUL W FINALE ELIMINACJI

Rzeszowski zespół Ziembul wystąpi w finale eliminacji Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2023. W dniu 30 czerwca jury w składzie Piotr Metz, Zbigniew Krzywański oraz Michał Wiraszko zakwalifikowało zespół do finałowej dziesiątki naszego festiwalu.

ZIEMBUL powstał w 2016 roku Rzeszowie i początkowo był solowym, jednoosobowym projektem wokalisty Łukasza Ziemby. Z czasem przekształcił się w pełnoprawny zespół składający się z czterech muzyków. Prawdziwy rozkwit grupy nastąpił w 2021 roku, kiedy to ZIEMBUL zaczął regularnie koncertować w klubach i na festiwalach zdobywając coraz większą rzeszę fanów. Tego samego roku zespół otrzymał zaproszenie jako support na jesiennej trasie koncertowej Kultu. Wystąpił między innymi w katowickim Spodku i warszawskiej Stodole, spotykając się z bardzo dobrym przyjęciem przez publiczność. W kwietniu 2022 grupa zdobyła nagrodę publiczności oraz wyróżnienie od jury na międzynarodowym przeglądzie zespołów Wszyscy Śpiewamy na Rockowo w Ostrowie Wielkopolskim. W czerwcu tego samego roku zespół wystąpił na festiwalu ZEW Się Budzi.  

Ziembul – Kto ty jesteś?

11 listopada 2022 ukazał się debiutancki album grupy zatytułowany “Splin”. Za brzmienie materiału odpowiedzialny jest Filip “Wieża” Różański, znany z zespołów Lao Che i Nanga, a gościnnie w jednym z utworów zagrali muzycy zespołu Kult-Jarosław Ważny i Janusz Zdunek. Również w listopadzie ZIEMBUL ponownie wystąpił jako support na Pomarańczowej Trasie Kultu grając między innymi w Stodole i wrocławskiej Hali Stulecia. W między czasie płyta “Splin” zdobywała coraz większe uznanie wśród słuchaczy. Początkiem roku 2023 grupa ruszyła we spólną trasę po Polsce z Kazikiem Staszewskim wraz jego solowym projektem, a także z Kazikiem i Kwartetem Proforma. W kwietniu tego roku ZIEMBUL wystąpi na NEXT FEST w Poznaniu. 16 czerwca premierę miała winylowa wersja albumu “Splin”. 

Skład:
Łukasz Ziemba – wokal, sampler, saksofon barytonowy
Patryk Moszkowicz – bas, syntezator basowy
Michał Gałuszka – perkusja, sampler perkusyjny
Michał Puk – gitara

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 20 lipca 2023 roku. Początek finału eliminacji, podczas których wystąpi Ziembul godzina: 16:30.

Skip to content