Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

EUPHORIZONE W FINALE ELIMINACJI

euphorizone wystąpi w finale eliminacji Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2023. W dniu 30 czerwca jury w składzie Piotr Metz, Zbigniew Krzywański oraz Michał Wiraszko zakwalifikowało zespół do finałowej dziesiątki naszego festiwalu.

euphorizone to nic innego jak instrumentalno-wokalna odmiana rocka z domieszką progresu. Melancholia i fantazje artrockowe z udziałem elektroniki, w połączeniu z metalowym kopem tworzą horyzont dźwięków i słów, na którym odnalazła się grupa muzyków z zamiłowania, kreując wspólnie własną strefę brzmienia. Zespół powstał we wrześniu 2016 r. w Gniewkowie. Na początku była to formacja instrumentalna w składzie: Tomasz – gitara, Adam – bas, Mariusz – klawisze, Robert – perkusja. Są to doświadczeni muzycy znani na rynku lokalnym, także z solowych projektów.

W styczniu 2017 do składu jako wokalista dołączył Michał. W tej formie zespół nagrał kilka singli, do których powstały teledyski, zagrał kilka koncertów. W międzyczasie nie obyło się bez kilku zmian na stanowisku perkusisty. Pod koniec 2018 r. skład opuścił Robert. Trwały poszukiwania jego następcy. Najpierw Roberta zastąpił Jakub, później Arkadiusz (w tym czasie zespół zagrał jeszcze na przeglądzie KATAR), a ostatecznie, w połowie 2019 r., do zespołu dołączył Maciej. Skład wydawał się wyklarowany, powstawał nowy materiał oraz plany koncertowo-wydawnicze. W ramach pierwszego wspólnego występu zespół zagrał „Najmniejszy Koncert Świata” w Gniewkowskim Domu Kultury. Niedługo potem, z powodów osobistych oraz chęci rozwijania kariery solowej, skład opuścił Tomasz. Po długich poszukiwaniach godnego następcy, w 2020 r. do zespołu dołączył Krzysztof (ex gitarzysta Daydream), znany ze wspólnych wcześniejszych projektów.

euphorizone – Invictus

Niestety, nastała epoka covidowa, co bardzo utrudniło ponowne pokazanie się światu. Pozostało zamknąć się w sali prób i tworzyć materiał. Zespół zagrał kilka koncertów w latach 2022 i 2023, w międzyczasie nagrywając w studio (u Zbyszka Florka z Quidam) swój debiutancki album. Wydawnictwo pod tytułem INVICTUS ukazało się 05.05.2023. Zawiera 12 autorskich kompozycji (w tym 3 instrumentalne). Początkowo w streamingu (Spotify, Tidal, Deezer itd), wersja fizyczna w postaci Digipacka CD dostępna jest od 30 maja 2023. 21 kwietnia ukazał się promujący album singiel wraz z teledyskiem o tym samym tytule – Invictus. Obecnie zespół tworzy mieszanka muzyków bydgoskich, inowrocławskich i toruńskich. Próby odbywają się w Bydgoszczy.

Skład:
Michał Gawroński – wokale
Krzysztof Mistur – gitary
Mariusz Tomaszewski – instrumenty klawiszowe
Adam Majewski – bas
Maciej Gańczak – perkusja

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 20 lipca 2023 roku. Początek finału eliminacji, podczas których wystąpi euphorizone – godzina: 16:30.

Skip to content