Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

KONCERT ØRGANEK

ØRGANEK – grupa powstała w 2013 roku z inicjatywy jej lidera, autora tesktów i muzyki, Tomasza Organka, laureata wielu prestiżowych nagród, m.in. Mateusza Trójki, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Grzegorza Ciechowskiego, Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko–Pomorskiego, Nagrody Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, czy Superbohaterki Roku Wysokich Obcasów.

Do chwili obecnej zespół wydał cztery płyty długogrające:

“Głupi” (2014) – nominacja do Fryderyka 2015 w kategorii Album Roku Rock “Czarna Madonna” (2016) – trzy statuetki Fryderyk 2017 w kategorii: Album Roku Rock, Piosenka Roku, Produkcja Muzyczna Roku. Oba albumy uzyskały status platynowej płyty. Przez dwa lata (2016 – 2017) zespół był trzonem Orkiestry Męskiego Grania i jest współautorem dwóch płyt koncertowych MGO, które również pokryły się platyną. Dyrektorem muzycznym obu edycji był Tomasz Organek. W 2021 zespół wydał dwie kolejne płyty nominowane do Fryderyka 2022: “Ocali Nas Miłość” (2021) – z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego. Nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Piosenka Poetycka i Literacka “Na razie stoję, na razie patrzę” (2021) – nominacja do Fryderyka 2022 w kategorii Album Roku Rock/Metal.

Po dwóch platynowych wydawnictwach, płyt „Na razie stoję, na razie patrzę” to album długo wyczekiwany, przede wszystkim ze względu na jego różnorodność stylistyczną, ale też i ważkość treści na nim zawartych. Oprócz typowych dla Organka tekstów o międzyludzkich relacjach, pojawiają się też wątki publicystyczne komentujące zjawiska społeczne w Polsce ostatnich lat.

Ørganek – Niemiłość

Zespół poszerzył też znacznie swój zakres stylistyczny sięgając do post punka oraz muzyki elektronicznej, dla której bazą są analogowe brzmienia lat 70’. Jak powiedział Tomasz Organek: „retro już nam nie wystarcza. Nie czas na wspominki, czas opowiadać o tym, co dzieje się tu i teraz, a do tego potrzebny jest współczesny język”. Trasa „Na razie stoję, na razie patrzę” to dynamiczne, przebojowe i bezkompromisowe show z nową muzyką na nowe czasy. Oi!

W skład zespołu wchodzą: Tomasz Organek (gitara, śpiew), Adam Staszewski (bas), Tomasz Lewandowski (instrumenty klawiszowe), Robert Markiewicz (perkusja).

Ørganek będzie gwiazdą sobotniego “Koncertu na Topie”

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 22 lipca 2022 roku; godzina: 21:30.

Karnet na sobotnie koncerty dostępny jest w cenie 99 zł. Karnet na cztery dni festiwalu w przedsprzedaży do końca czerwca dostępny będzie w cenie 158 zł, po tym terminie w cenie 178 zł.

Skip to content