Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

KONCERT MUCHY

Niegdyś “najlepszy polski zespół bez kontraktu” i nadzieja rodzimej alternatywy, pierwsza generacja polskiej muzyki XXI wieku i debiutancki „Terroromans”, który zyskał niemal pokoleniowy wymiar. Dziś Muchy pozostają jedną najbardziej wpływowych polskich formacji gitarowych XXI wieku z 18-letnim doświadczeniem na klubowych i festiwalowych scenach, a utwory takie jak „Miasto doznań”, „Najważniejszy dzień”, „Szaroróżowe”, „Przesilenie” czy „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” należą do kanonu polskiego rocka początków stulecia.

Ich muzyka była często porównywana do zespołów Arctic Monkeys, Franz Ferdinand, Interpol czy The Smiths. Przez te lata zagrali setki koncertów, wydali pięć albumów studyjne, specjalną płytę koncertową z Jarocina i muzykę do filmu. Ponadto Michał Wiraszko to dziś jeden z czołowych tekściarzy, piszący m.in. dla Krzysztofa Zalewskiego, Lady Pank czy Ewy Farnej, a sam Krzysztof Zalewski był także muzykiem zespołu w latach 2011 – 2014. Tuż po pandemii Muchy wróciły po 7 latach nowym albumem „Szaroróżowe”, który ponownie zachwycił publiczność i branżę oraz został uhonorowany Fryderykiem 2022 za najlepszy album roku w kategorii rock. Na koncertach zespół premierowo prezentuje utwory z nowej płyty i gra przekrojowy materiał z całego okresu działalności.

Muchy – Szaroróżowe (Live)

Dyskografia:

  • Galanteria DEMO (2005)
  • Terroromans (2007)
  • Notoryczni debiutanci (2010)
  • Chcecicospowiedziec (2012)
  • Karma Market (2014)
  • Powracająca fala – album koncertowy (2015)
  • „Reakcja łańcuchowa” – muzyka do filmu (2017)
  • „Szaroróżowe” (2021)

Zespół MUCHY będzie gwiazdą sobotniego “Koncertu na Topie”:

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 22 lipca 2023 roku, godzina: 20:30.

Karnet na sobotnie koncerty dostępny jest w cenie 99 zł. Karnet na cztery dni festiwalu w przedsprzedaży do końca czerwca dostępny będzie w cenie 158 zł, po tym terminie w cenie 178 zł.

Skip to content