Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

KONCERT DUBSKA

Dubska to ośmioosobowa reggae orkiestra, która powstała w 1999 roku. Nazwa zespołu wywodzi się z fascynacji dwoma gatunkami muzyki jamajskiej DUB i SKA, która wymawiana po polsku może brzmieć niepoważnie.

„Dubska” to tytuł pierwszej oficjalnie wydanej płyty z 2005 roku. W następnych latach zespół nagrał kilkadziesiąt piosenek wydanych na kolejnych płytach i EP’kach, zagrał kilkaset koncertów zarówno na małych klubowych scenach jak i na dużych festiwalach (Przystanek Woodstock, Ostróda Reggae Festiwal, Afryka i inne). Poza Polską występowali także w Niemczech, Austrii, Czechach i Grecji.

Tytułowa piosenka z płyty „Avokado” przez wiele tygodni utrzymywała się na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia, a w 2012 roku znalazła się na albumie ,,Perły z Listy Przebojów Programu Trzeciego”, wydanym z okazji 30-lecia listy. Innymi chętnie granymi przez rozgłośnie radiowe utworami były „Mama” oraz „Biały-czarny” pochodzące z płyty „Loko-loko”. W 2014 roku utwór „Jedziemy tam (Ostróda)” stał się oficjalnym hymnem największego festiwalu reggae w Polsce,,Ostróda Reggae Festiwal”.

Dubska – Z ginącego plemienia

Członkowie grupy zawsze podkreślali swój związek z kulturą reggae, a ich piosenki są odzwierciedleniem tego stylu życia i myślenia. Czasem jednak muzycy wybierają się w pod- róże po innych gatunkach. Jedną z nich była współpraca z warszawskim producentem Olo Mothashipp’em. Owocem tej kolaboracji jest płyta „Ulicami”, na której usłyszeć można mocne wpływy współczesnej elektroniki i alternatywnego popu. Album wydany został przez Agencję Wydawniczą Polskiego Radia, a jednym z koncertów promujących wydawnictwo był występ w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.

Atmosfera ich muzyki dobrze koresponduje z pozytywnym przekazem ujętym w przykuwających uwagę tekstach wokalisty Dymitra “Dymolla” Czabańskiego. Znajdziesz tu ducha rebelii, umiłowanie do natury i sporo refleksji. Słuchanie płyty wywołuje potrzebę poszukiwania wspólnoty. Gdy okazuje się, że większość z nas czuje podobnie, te piosenki odbiera się jak głęboki haust świeżego powietrza.

Zespół DUBSKA będzie gwiazdą piątkowego “Koncertu Reggae”!

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 21 lipca 2023 roku, godzina: 20:00.

Karnet na piątek dostępny jest w cenie 45 zł. Karnet na cztery dni festiwalu w przedsprzedaży do końca czerwca dostępny będzie w cenie 158 zł, po tym terminie będzie go można nabyć w cenie 178 zł.

Skip to content