Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

FISH BASKET W FINALE ELIMINACJI

Śląski zespół Fish Basket wystąpi w finale eliminacji Połczyn FEST. Festiwal Ulicy 2023. W dniu 30 czerwca jury w składzie Piotr Metz, Zbigniew Krzywański oraz Michał Wiraszko zakwalifikowało zespół do finałowej dziesiątki naszego festiwalu.

Fish Basket to trzyosobowy zespół założony w 2015 r. na Śląsku. Muzyka zespołu najczęściej jest określana jako post-rock, stoner-rock, rock eksperymentalny lub rock progresywny. Zespół czerpie jednak z wielu różnych gatunków i lubi bawić się muzycznymi stylami. Debiutancki album Fish Basket miał premierę 5 grudnia 2019 r. Jesienią 2022 r. ukazał się singiel “Imaginarium”, który jest zapowiedzią nadchodzącej drugiej płyty. Fabularyzowany teledysk do utworu jest jednym z pierwszych teledysków z wykorzystaniem najnowszej technologii AI. Zespół ma na koncie wiele koncertów w kraju i za granicą, w tym supporty przed Stoned Jesus, Tides From Nebula, Lipali, Gutek.

Fish Basket– Imaginarium

Skład:
Oskar “Osa” Gross – gitara basowa,
Piotr Wicher – gitara elektryczna
Rafał “Werner” Weinert – perkusja.

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 20 lipca 2023 roku. Początek finału eliminacji, podczas których wystąpi Fish Basket godzina: 16:30.

Skip to content