Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

Zespół “Rockin’Birds”

Zespół został założony w 2018 roku z inicjatywy ojca i syna – Piotra i Tomasza Paprockich oraz gitarzysty Dariusza Suwady. To co miało być początkowo weekendowym graniem i odskocznią od rzeczywistości szybko zaczęło formować się jako pomysł na coś więcej.

Po pierwszym występie, zmianach składu oraz przejścia z malutkiej sali prób w Kołobrzegu na salę kinową w GOKu w Ustroniu Morskim kapela zajęła się tworzeniem materiału już w komplecie. Na perkusji zasiadł Adam Będlewski tworząc sekcję rytmiczną z Piotrem, gitarowy duet nadawał melodię, a Tomek tymczasowo objął funkcję wokalisty w zespole.
W 2019 roku Ptaki zarejestrowały materiał na swoje pierwsze EP “Our Place” oraz odniosły swój pierwszy poważniejszy sukces wygrywając konkurs na RoCK Festivalu w Kołobrzegu. Po okresie częstego koncertowania z zespołami takimi jak Hunter, Carnage, BlackEND czy zaprzyjaźniony Dice, z oczywistych przyczyn 2020 rok przyniósł impas w graniu live, ale to pozwoliło na kolejne zmiany.

Energetyczny wokalista Janek Matwijczak zajął długo puste miejsce frontmana zespołu dopełniając brakujący element, a okołokoronowy czas został wykorzystany na tworzenie nowego, zupełnie innego materiału już w swoim własnym stylu.

Muzyka stała się nieco cięższa, bardziej rozbudowana i po inauguracyjnych koncertach w finalnym składzie zespół mógł ruszyć dalej. W drugiej połowie 2020 roku zarejestrowano materiał już z nowym wokalem do teledysku “Desires”, a zespół za sprawą wsparcia Rafała Marciniaka wkroczył poważniej na social media. Na początku 2021 roku rozpoczął pracę nad drugim krążkiem “Here We Go Again” nagrywanym w całości samodzielnie. Ptaszki przygotowały się do grania koncertów online w nietypowej dla muzyki – covidowej rzeczywistości.

Skład:

Jan Matwijczak – wokal
Tomasz Paprocki – Gitara
Piotr Paprocki – Gitara basowa
Dariusz Suwada – Gitara
Adam Będlewski – Perkusja

Linki do utworów i video:

End of the Line – https://www.youtube.com/watch?v=f4NjQStEFpQ
Desires – https://www.youtube.com/watch?v=iSiDR5XHQjE
Devil woman – https://www.youtube.com/watch?v=oayS-8EW2Rc

Skip to content