Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

KONCERT SZTYWNY PAL AZJI

Sztywny Pal Azji to polski zespół rockowy, założony w 1986 roku w Chrzanowie przez Leszka Nowaka i Jarosława Kisińskiego. Zespół największą popularność zyskał w drugiej połowie lat 80. i pierwszej połowie lat 90. Twórcy takich przebojów jak „Wieża radości, wieża samotności”, “Spotkanie z…”, „Nieprzemakalni”, czy „Łoże w kolorze czerwonym”. Zagra w koncercie LEGEND podczas trzeciego dnia naszego festiwalu w dniu 28 lipca 2024 roku, o godzinie 19:00 w połczyńskim amfiteatrze.

Zespół, który graniem na trójmiejskich deptakach przetarł sobie drogę na największe kontrkulturowe polskie festiwale i przeszedł do historii polskiego rocka. Spontaniczny pomysł grupy przyjaciół, by grać razem, przerodził się w zespół w 1986 roku, gdy skład: Jarosław Kisiński, Leszek Nowak, Paweł Nazimek, Janusz Deda i Andrzej Turek, wszedł na scenę Nowohuckiego Centrum Kultury.

Sztywny Pal Azji – Wieża Radości, weża samotności (Live)

Na większe sukcesy nie trzeba było czekać długo. Twórczość grupy, m.in. jej największy hit: “Wieża radości, wieża samotności” oraz “Nasze Reggae”, jeszcze tego samego roku zostały docenione przez publiczność Festiwalu w Jarocinie. Sztywny Pal Azji wracał zresztą na ten słynny festiwal regularnie przez 3 kolejne lata. Debiutancka płyta “Europa i Azja” (1987) wzbudziła duże zainteresowanie wśród młodych odbiorców, a utwory ją promujące szybko zagościły na wysokich pozycjach słynnej Listy Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. “Wieża radości, wieża samotności” znalazła się na samym szczycie stawki, a w 2014 roku została uznana, przez słuchaczy, za najważniejszy polski utwór wszech czasów (7. Polski Top Wszech Czasów).

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 28 lipca 2024 r.; godzina: 19:00.

Bilet na wszystkie niedzielne koncerty dostępny jest w cenie 65 zł, w przedsprzedaży w cenie 55 zł. Karnet na trzy dni festiwalu w przedsprzedaży do końca czerwca dostępny będzie w cenie 190 zł, po tym terminie w cenie 215 zł

Skip to content