Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

KONCERT RAT KRU

Fot. Julia Rover

RAT KRU, jedyni na świecie przedstawiciele aerobiku dla oczytanych, balansują z gracją na granicy sztuki i kiczu, bez sentymentów przekraczając normy sceniczne i gatunki muzyczne. Odpowiedzialny za warstwę muzyczną i rozrywkową, ukrywający się za maską szczura Rat One gwarantuje chłostę tanecznym bitem, a znany też z solowej działalności muzycznej i poetyckiej oraz konsekwentnego budowania majestatu Lew Winogradzki maluje fragmenty rzeczywistości w pobudzających wyobraźnię tekstach. Sami swoją muzykę określają mianem betonowej samby, siejąc zgorszenie, porywając do tańca i zmuszając perswazją do refleksji nad ontologią na licznych koncertach i festiwalach nie tylko w Polsce.

RAT KRU // GRY // między miastami

RAT KRU wydali dwie płyty długogrające: „Rok Szczura”, oraz „Winogrady”. Mają również w swoim dorobku EPkę „Szmugler” oraz materiał zawierający nowe opracowania klasycznych kawałków grupy Kombi, popełnioną wspólnie z zespołem Kombii. Uchodzą za najbardziej pracowity zespół w Polsce od czasów Jamesa Browna, nie biorąc wolnego ani jeńców w każdy możliwy weekend. Występowali na Męskim Graniu, OFF Festivalu, Kazimiernikejszyn, Green Festivalu, Tauron Nowa Muzyka i wielu wielu innych, zaprezentowali się również w Estonii, Chorwacji i Czechach, pracują nad nową płytą, słuchają ich także dzieci oraz fani metalu.

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 26 lipca 2024 r.; godzina: 22:30.

Bilet na wszystkie piątkowe koncerty dostępny jest w cenie 55 zł, w przedsprzedaży w cenie 45 zł. Karnet na trzy dni festiwalu w przedsprzedaży do końca czerwca dostępny będzie w cenie 190 zł, po tym terminie w cenie 215 zł.

Skip to content