Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

Czarno-Białe Ślady

„Czarno-białe ślady“ to kameralny koncert liderów formacji rockowej Bończyk/Krzywański/Nowak adresowany do fanów Republiki oraz do wszystkich miłośników niestandardowego brzmienia.

W programie usłyszymy między innymi „Białą flagę”, „Sexy doll”, „Śmierć w bikini”, „Obcy astronom” czy „Nie pytaj o Polskę” w akustycznych aranżacjach ex-gitarzysty Republiki. Na scenie dwie gitary akustyczne,
harmonijka, tamburyn oraz warr bass. Ciekawa interpretacja i charakterystyczna ekspresja Jacka Bończyka w jego wykonaniu utworów śpiewanych przez Ciechowskiego, znane piosenki w nowych aranżacjach
Zbigniewa Krzywańskiego – to wszystko gwarantuje niezapomniany koncert przypominający twórczość Grzegorza Ciechowskiego i Republiki.

Do pierwszego spotkania Jacka Bończyka i Zbyszka Krzywańskiego doszło w marcu 2002 roku we Wrocławiu, kiedy w ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej po raz ostatni zagrała Republika w spektaklu „Kombinat”. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań duet autorski Bończyk/Krzywański nagrał płytę „Depresjoniści” (Pomaton EMI 2005), która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.

Czarno-Białe Ślady Bończyk/Krzywański/Nowak – Psy Pawłowa

Następne lata upłynęły B/K na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są „Terapia Jonasza”, spektakl lekko psycho-muzyczny (Teatr Rozrywki w Chorzowie 2007), oraz płyta z piosenkami pod tym samym tytułem (Luna 2009, MTJ 2022). Dalsze owoce pracy spółki autorsko-realizatorskiej to spektakle: „Obywatel. Historia z piosenkami Republiki” (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2008), „Kot w butach” – bajka z piosenkami (Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu 2009, a także Teatr Syrena w Warszawie 2010)
oraz musical „Zorro“ (prapremiera polska – Teatr Muzyczny w Łodzi 2012). W ramach pracy nad wszystkimi projektami ustalał się ostateczny skład zespołu Bończyk/Krzywański, który wziął udział w nagraniach i
działaniach koncepcyjnych wydawnictwa „Ideologia snu” (Agora 2010). Płyta zyskała świetne recenzje, a zespół zagrał koncert w studio radiowej Trójki, który został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Następnym krokiem był występ na otwarcie Amfiteatru w Opolu (koncert Kowalska/Ciechowski i goście) oraz koncert „Projekt Republika“ w ramach „Przystanku Woodstock“. Zapis tego niezwykłego koncertu dla 700 tysięcznej widowni został wydany na dvd.

W styczniu 2021 roku odbyła się premiéra wydawnicza płyty „Czarno- białe ślady“ na cd i płycie analogowej… Wkrótce nowy projekt w/w trójki artystów pt. TWELVE.

Miejsce: Amfiteatr im. Stanisława Moniuszki w Połczynie-Zdroju. Data: 28 lipca 2024 r.; godzina: 18:00.

Bilet na wszystkie niedzielne koncerty dostępny jest w cenie 65 zł, w przedsprzedaży w cenie 45 zł. Karnet na trzy dni festiwalu w przedsprzedaży do końca czerwca dostępny będzie w cenie 190 zł, po tym terminie w cenie 215 zł

Skip to content