Połczyn FEST. Festiwal Ulicy

BENEFIS ZTVÖRKI ELDUPA KOLEKTYW NA POŁCZYN FEST

Fot. Konrad Jaraszek

Dwie dekady po rozjechaniu się formacji Ztvörki i parę lat po rozpadzie pośladkowo-jądrowym supergrupy El Dupa nadeszła wiekopomna chwila na połączenie sił i granie koncertów jako Ztvorki El Dupa Kolektyw. A będzie do tego szczególna okazja, bo już 10 lipca Kolektyw zagra swój benefis podczas Połczyn FEST. Festiwal Ulicy przed koncertem Kultu w połczyńskim amfiteatrze.

Tuż przed wybuchem pandemii paru członków obu grup i Mania Czomperlik (ex-Plagiat 199) skrzyknęli się na jednorazowy oszałamiający występ na Festiwalu Zacieralia 2020. W związku z przywracaniem życia szczególnie kulturalnego w czasach zarazy, Kolektyw miał okazję zaprezentować się jeszcze raz w klubie VooDoo w Warszawie.

Po dłuższej, ponownej przerwie związanej z rozwojem pandemii, po raz pierwszy od dwóch lat pojawi się 10 lipca na festiwalu PołczynFEST – Festiwal Ulicy, ponownie wykonując najlepsze protest songi i ballady z szerokiego repertuaru obu zespołów, wśród których są takie przeboje jak: Natalia w Bruklinie, Gwiezdny Chłopak, Prohibicja, PKP Train, 220 V i wiele, wiele innych! Przewidziany jest również gościnny występ Kazika Staszewskiego.

Obecnie w skład kolektywu wchodzą:
Dr. Yry – klawisz, wokal, wodzirej
Xmo – wokal, kiedyś trąbka, wodzirej
Żechu – bas, wokal, poważne miny
Jarek Ważny – puzon, wokal, reprezentacyjny wygląd
Ziółek – gitara, wokal, reprezentacyjny wygląd
Gutek – gitara, wokal, klawisze (w sumie 3), Travolta.
Lipa senior – perkusja, wokal, skoki ze sceny
Lipa junior (Olo) – saksofon, wokal, reprezentacyjny wygląd

Program trzeciego dnia festiwalu (niedziela 10 lipca):

O godzinie 16:30 wystąpi najlepszy zespół festiwalowych eliminacji, o godzinie 17:30 rozpocznie się koncert Koncert Ztvörki ElDupa Kolektyw. Koncert Kult zaplanowany jest na godzinę 19:00.

Bilety w cenie 80 zł (normalny), 70 zł (ulgowy). Karnety na 3-dni festiwalu w cenie 100 zł (normalny), 80 zł (ulgowy).

KUP BILET

Skip to content